20 czerwca 2018 r. o godzinie 12:00 w Auli B przy ul. Oleskiej 48 obędzie się V zakończenie  roku akademickiego Wirtualnej Akademii Astronomii.

Pierwsi absolwenci otrzymają dyplomy ukończenia WAA i tytuł astronoma Wirtualnej Akademii Astronomii.

Wirtualna Akademia Astronomii skupia uczniów szkół Opolszczyzny zainteresowanych, naukami ścisłymi,  astronomią i poznawaniem Wszechświata.
Zajęcia organizowane są w szkołach lub na Środowiskowych Kółkach Astronomicznych na UO, jednak rok akademicki WAA kończy się tradycyjnie w czerwcu na Uniwersytecie Opolskim – spotkanie podczas zakończenia jest  świętem młodych astronomów na Opolszczyźnie.

Z tej okazji zawsze zapraszany jest gość, który wygłosi wykład.

W tym roku gościć będziemy  prof. dr hab. Andrzeja Pigulskiego
z Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego,
który wygłosi wykład „Wulkany w Układzie Słonecznym”.

Wszystkich miłośników astronomii, studentów Wirtualnej Akademii Astronomii, nauczycieli i wolontariuszy zapraszają pracownicy Uniwersytetu Opolskiego i Zespół Wirtualnej Akademii Astronomii.